maandag 20 augustus 2012

Weekbudget & boodschappen doen


Bovenstaande is puur voor de dagelijkse benodigdheden, er komt dus nog wel een portie bij voor als ik bv. de koffie, pasta, rijst of aardappelen in bulk koop. Afgelopen weekend heb ik bv. weer 10 kg. zilvervliesrijst gekocht bij Appie voor € 7.05, dat was niet echt een superkoopje want normaal betaal ik € 9.50 voor dezelfde hoeveelheid alleen had ik nu de aanbieding die zij verkeerd geprijsd hadden. Heb nu de luxere versie die normaal  € 1.89 per kilozak kost, maar nu voor € 1.41 geprijsd stond per 2 kilo dus kreeg 'm daar ook voor mee. Het verschil zie ik er niet aan af hoor, denk dat je zoveel meer betaald voor de glanzende verpakking en als dit op is koop ik dan ook gewoon weer de ES versie ;-) Wil ook bij de Aldi nog een doos pasta penne in slaan nu die nog € 0.49 per zak kost, als de graanprijzen inderdaad zo gaan stijgen zal dit ras duurder worden en dat wil ik voor zijn. De laatste verhoging was al fors: van 35 naar nu 49 cent, dat vind ik dan zondegeld. Voor de rest koop ik de gewoonste macaroni en spaghetti (€ 0.30 cent) maar af en toe vinden we dit lekkerder. Koffie heb ik eind vorig jaar in bulk bij A. gekocht, ik had uitgerekend hoeveel we gebruiken op jaarbasis en dit in ene gekocht met een voordeel van ruim 50 euro, kijk dat zijn leuke dingen maar je moet er natuurlijk wel een potje voor achter de hand hebben. Dat is ook de truc met weekgeld, stel een budget op en probeer er toch iedere week een paar euro van af te snoepen om zo'n bulkpotje aan te leggen.

En pas de geijkte tips natuurlijk toe bij dat boodschappen doen:

niet met lege maag op pad & hou je aan een lijstje
vogel uit wanneer de afprijzingsstickers op de spullen geplakt worden en sla dan in
kijk ook vooruit: ik gebruik regelmatig wokgroentes van ES, als die zijn afgeprijsd sla ik in voor de vriezer
ga tegen het eind van de markt shoppen en maak een deal met de kooplui ( of helemaal mooi ga dumpsterdiven!!)
kijk goed op de onderste schappen want daar liggen de goedkoopste producten.
mijd de voorgesneden producten, zakjes geraspte kaas en kant-en-klaar producten
reken alles om naar kiloprijzen (zorg voor een klein zakrekenmachientje) en je bent gauw genezen
kruiden koop je in bulkzakken bij toko of op de zwarte markt, deel evt. samen
kijk bij de prullenbakken voor statiegeldflessen van andere winkels :-)
vraag om reclamecheques als je weekgeld op is zodat je volgende week nog meer kan halen van aanbiedingen
zeg altijd ja op gratis spaarzegels en actiebonnetjes, dat is mooi ruilmateriaal
en vooral: kijk je bonnen ter plekke na op onjuistheden, hier verdien je vaak het meeste mee..............

Nogmaals, shampoo, wasmiddel, scheerspul e.d. koop ik niet maar weet ik altijd via actie's voor niks of max. 1 euro te scoren. Ik heb geen kids meer in de luiers, we roken niet en ├íls we een borreltje willen koop ik een fles bij de Makro want dat is het voordeligst. Ik ga er niet apart voor rijden dus word alleen gehaald als we toevallig daar in de buurt moeten zijn. We zijn met ca. 5 personen (wisselend) er kan altijd iemand blijven mee-eten en kliekjes worden bewaard of gaan naar de kippen. De boodschappen kunnen best nog iets goekoper maar ik hoef er nu niet meer zo krampachtig op te letten dus brood haal ik nu bv. bij de bakker op maandag, 3 voor de prijs van 2 = € 4.20 maar je kan ook 3 bonusbroden met een 35% sticker nemen, dan ben je klaar voor € 1.30. Keuzes...............

7 opmerkingen:

  1. Wat een inspirerende blog weer. Wellicht ten overvloede, maar rijst en pasta koop ik of bij de M.akro (regelmatig goede aanbiedingen). Maar vooral rijst wordt ook regelmatig bij de toko gekocht.. Mijn ervaring is dat ik het daar vaak goedkoper kan krijgen als bij de supermarkten

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Mijn eerste grote bulk aankoop is bijna op. Ik kocht een tijdje terug 5kg rijst. Omdat we vrij vaak rijst en pasta eten probeer ik er een redelijke voorraad van aan te leggen (ga zeker eens kijken voor de pasta bij de Aldi)
    Omdat ik absoluut voorzie dat ook de dagelijkse boodschappen duurder gaan worden binnenkort (al was het alleen maar door de btw verhoging strakjes) probeer ik nu, binnen budget, al steeds beetjes extra mee te nemen.
    Maar de tip om elke week een beetje achter te houden voor die bulkaankopen, is ook wel een hele goede. Als ik me echt strak aan mijn budget houdt, hou ik elke maand €20 over. Dat lijkt me voorlopig prima voldoende om een beetje echte bulkaankopen te doen...

    BeantwoordenVerwijderen
  3. De slimme shopper combineert de jokerstickers van de Appie met de bonusaanbiedingen. Als je nu bv drie keer per week even de appie binnen wipt dan kun je drie keer gebruik maken van de 10% jokers, je krijgt zo een nieuw velletje bij de servicebalie ;-) Het is een beetje vuil spel,maar ach, die ketens verdienen toch zat!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Haha, die pas ik regelmatig toe hoor wees maar niet bang ;-))

      Verwijderen
  4. Je hebt een superblog, ik geniet er van!
    Maar, hoe kun je met maar 3 broden per week toe met 5 personen???
    3 broden a 25 sneetjes = 75 sneetjes.
    75 sneetjes gedeeld door 7 dagen is 10 a 11 sneetjes per dag
    dat is 2 sneetjes per persoon per dag ???
    Dat rantsoen lijkt mij niet gezond...

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Die 3 broden is voor 3 personen, de oudste twee halen zelf hun brood. Ik heb ook altijd nog crackers of beschuit in huis en een enkele keer haal ik brood bij de bakkersopleiding.

      Verwijderen
  5. Voor 3 euro fruit? Wij zijn met ons beiden en eten per dag ieder 2 stuks (biologisch) fruit. Dat kost tussen de 2 en 3 euro per dag!! Wat koop (en deel) jij voor 3 euro voor 3 (of 5) personen?, Tecla

    BeantwoordenVerwijderen